Pierwszy etap programu profilaktycznego cieszył się dużym zainteresowaniem.

Z końcem roku 2017 zakończyliśmy pierwszy etap programu profilaktyki raka jelita grubego – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

„Z końcem roku 2017  roku zakończyliśmy pierwszy etap realizacji programu badań profilaktycznych w celu wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu tego roku zrealizowaliśmy ponad połowę przewidzianych dla projektu badań. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zakończymy ten projekt bez przeszkód. Wykonano ponad 300 badań, większość badanych decydowała się na badania w znieczuleniu. Również pod względem medycznym projekt przyniósł duże korzyści dla pacjentów, ponieważ wielu z nich miało wykryte polipy i inne zmiany w jelitach, które na wczesnym etapie pozwalają na podjęcie u nich skutecznego leczenia.”