Przed rakiem jelita grubego można się uchronić!

Zdrowa zbilansowana dieta, ale też codzienna aktywność fizyczna pomogą wykluczyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Jak się zatem należy się odżywiać i co robić, by być zdrowym, tłumaczą lekarze i pielęgniarki zaangażowani w realizację projektu profilaktycznego raka jelita grubego prowadzonego od ubiegłego roku przez Szpital Powiatowy w Brzesku.

Projekt, na który brzeska placówka medyczna otrzymała wsparcie, obejmuje wykonanie 900 badań kolonoskopowych, ale także zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną.
– Chodzi o to, by uświadomić ludzi, jak ważne jest prawidłowe odżywianie i aktywny styl życia. Mają one bowiem ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie – tłumaczy Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku, jeden z prelegentów programu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”.
Wykłady i prelekcje na temat profilaktyki raka jelita grubego zaplanowano na najbliższe miesiące. Będą one organizowane zarówno na terenie brzeskiego szpitala, jak i podczas imprez i wydarzeń plenerowych. Warto z nich skorzystać. Informacje o spotkaniach, będziemy na bieżąco zamieszczać na stronie internetowej programu.

Projekt „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” jest realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-20.

Projekt, na który brzeska placówka medyczna otrzymała wsparcie, obejmuje wykonanie 900 badań kolonoskopowych.