Przygotowanie do kolonoskopii

Bardzo ważne jest przygotowanie do kolonoskopii – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu

Bardzo ważne jest przygotowanie do kolonoskopii, po ustaleniu terminu badania w biurze projektu pacjent dostaje dokładną instrukcję, jak się do badania przygotować. Około tygodnia przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną, nie jeść produktów, które mają pestki bądź ziarna, a to przede wszystkim są: pieczywo ziarniste, winogrona, truskawki czy inne tego typu produkty. Dzień przed badaniem pacjent nie je żadnych posiłków, dużo pije i przygotowuje się preparatem, który wcześniej odbiera w biurze projektu. Rozpuszcza się odpowiednio saszetki w stosownej proporcji wody, które powoduje oczyszczenie jelita. Tak przygotowany pacjent może przyjść na badanie i będzie miał pewność, że badanie zakończy się sukcesem.