Przyjdź i zapytaj o profilaktykę raka jelita grubego

Projekt profilaktyki raka jelita grubego, realizowany w brzeskim szpitalu obejmuje nie tylko możliwość wykonania bezpłatnej kolonoskopii, to także akcja promująca zdrowy tryb życia, który pozwoli uchronić się przed zachorowaniem na ten nowotwór.

– W ramach projektu organizujemy spotkania i prelekcje, podczas których lekarze i pielęgniarki z naszego szpitala mówią o profilaktyce raka jelita grubego, samej kolonoskopii, radzą też jak się odżywiać, by uniknąć zachorowania na ten nowotwór – wyjaśnia dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Najbliższe spotkanie z przedstawicielami brzeskiego szpitala zaplanowane jest na 16 września na stadionie „Olimpii” w Kątach w gminie Iwkowa, podczas zaplanowanego na ten dzień Święta Suszonej Śliwki.
– Utworzymy podczas tego wydarzenia punkt konsultacyjny, w którym będzie dyżurował lekarz, pielęgniarka i dietetyk. Pracownicy szpitala odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące realizowanego programu profilaktycznego raka jelita grubego – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyczny raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”.
Na wrzesień zaplanowano jeszcze dwa spotkania na terenie Bochni. Jedno z nich odbędzie się w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.