Zaoszczędzili, dzięki mogą wykonać więcej badań

To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy chcieli wykonać kolonoskopię w brzeskim szpitalu, a jeszcze nie zdążyli się umówić. Wszystko wskazuje na to, że program „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyczny raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego i bocheńskiego”, który miał się zakończyć w tym roku, zostanie przedłużony co najmniej do lutego przyszłego roku.
– To pokłosie oszczędności, jakie powstały podczas realizacji programu. Nie chcemy oddawać pieniędzy, które otrzymaliśmy na wdrożenie programu, chcemy je wykorzystać na kolejne badania – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu profilaktycznego raka jelita grubego, który jest realizowany w brzeskim szpitalu od maja ubiegłego roku.

Z bezpłatnych badań kolonoskopowych mogą w ramach niego skorzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego, a także bocheńskiego w wieku pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Mogą w nim wziąć udział także osoby z przedziału wieku 25-49 lat z rodzin, u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego oraz dla osób w wieku 40-49, które mają bliskiego krewnego ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego.

Dyrekcja brzeskiego szpitala już wystąpiła do Europejskiego Funduszu Społecznego o możliwość wykorzystania zaoszczędzonych pieniędzy.