Chcesz być zdrowy, posłuchaj co robić, by nie zachorować na raka jelita grubego

W ramach projektu oprócz badań kolonoskopowych odbywają się także prelekcje i wykłady. Podczas spotkań lekarze i pielęgniarki tłumaczą między innymi jak konstruować codzienną dietę, by zminimalizować zachorowanie na nowotwór raka jelita grubego.

Kolejne spotkanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu brzeskiego, zaplanowane jest na godz. 13 – 18 października. Odbędzie się ono w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Brzesku. Uczestnicy spotkania będą mogli wówczas nie tylko wysłuchać prelekcji, będzie także możliwość zadawania pytań. Goście uczestniczący w wykładzie otrzymają również ulotki zawierające informacje na temat projektu. Na miejscu będzie można dowiedzieć się także, jak wygląda badanie i jak należy się do niego przygotować. Informacje o terminach kolejnych spotkań (zaplanowano je do końca roku 2018) będą na bieżąco zamieszczane na stronie projektu. Oprócz cyklicznych wykładów pracownicy Szpitala Powiatowego w Brzesku od kilku tygodni promują projekt podczas spotkań plenerowych odbywających się systematycznie na terenie całego powiatu brzeskiego.

Pracownicy brzeskiego szpitala promowali projekt między innymi podczas Dni Borzęcina.