Dodatkowa ankieta

Od czerwca  bieżącego roku uczestnicy projektu wypełniają dodatkową ankietę
– mówi  Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu

Od czerwca bieżącego roku uczestnicy projekty wypełniają dodatkową ankietę wynikającą z nowych wytycznych, nowych wskazówek od instytucji pośredniczących. W ankiecie pacjent odpowiada na pytanie, czy nie miał w ciągu ostatnich dziesięciu lat wykonywanego badania kolonoskopowego, a także na pytania dotyczące stanu zdrowia, tzn. czy nie ma objawów świadczących o schorzeniu jelita grubego. Jeżeli są jakieś dolegliwości, to pacjent nie kwalifikuje się do projektu profilaktycznego, tylko powinien skorzystać z badania w ramach funduszu zdrowia. Powinien otrzymać skierowanie od swojego lekarza prowadzącego i zrobić sobie badanie właśnie z tym skierowaniem. Do projektu kwalifikują się wyłącznie osoby, chcące zrobić badanie profilaktyczne.