Kąty. Profilaktyka podczas „Święta Suszonej Śliwki”

Sporym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje medyczne, z których można było skorzystać podczas „Święta Suszonej Śliwki”. Impreza odbyła się 16 września na stadionie w Kątach.

Konsultacje zorganizowano w ramach akcji profilaktycznej raka jelita grubego realizowanej przez Szpital Powiatowy w Brzesku To kolejne z serii spotkań.
W Kątach dyżurowali: Halina Skóra – dietetyk, Bogdan Prokop – lekarz i Beata Wilk-Łoboda – pielęgniarka. Przedstawiciele szpitala radzili co robić, by ustrzec się przed tą groźną chorobą, tłumaczyli też, dlaczego wykonywanie kolonoskopii jest tak ważne.
– Z tych porad skorzystało wiele osób. Mieszkańcy gminy Iwkowa z zaciekawieniem dopytywali o szczegóły programu, który będzie realizowany do końca tego roku  – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu.

Kąty. Profilaktyka podczas „Święta Suszonej Śliwki