Kolonoskopia nie musi boleć

Kolonoskopia nie musi boleć – przekonują lekarze z Brzeska.

Od ubiegłego roku w Szpitalu Powiatowym realizowany jest projekt profilaktyczny raka jelita grubego.

Pacjenci, którzy decydują się na badanie mogą skorzystać ze znieczulenia.

– Często takim elementem, który powstrzymuje ludzi przed wykonaniem sobie tego badania jest lęk, niepokój , że badanie będzie przebiegało w sposób bolesny, natomiast znieczulenie eliminuje te niekorzystne odczucia zarówno niepokój, jak i ból – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Badanie wykonywane w znieczuleniu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Decyduje się na nie większość pacjentów, tym bardziej, że takie rozwiązanie, podobnie zresztą jak samo badanie – nic nie kosztuje

– Do tej pory wykonano ponad 650 badań, z czego ponad 550 było ze znieczuleniem. Pacjenci bardzo chętnie z tego korzystają, jest to dla nich opcja bezpłatna, która nie wymaga od nich żadnego dodatkowego wysiłku ani zaświadczeń, tylko ze względu na własne bezpieczeństwo powinni sobie to skonsultować z lekarzem prowadzącym, czy nie trzeba odstawić jakiś leków – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu.

Znieczulenie przy kolonoskopi jest jednym z udogodnień przygotowanych w ramach projektu.

Istnieje także możliwość zorganizowania bezpłatnego dojazdu do szpitala, możliwy jest też zwrot kosztów za podróż do szpitala