Kolonoskopia zapisz się na dogodny termin!

Od poniedziałku do piątku przyjmowane są zapisy na bezpłatne badania kolonoskopowe realizowane przez brzeski szpital w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”.

Zapisy przyjmowane są w Biurze Projektu – Pracowni Endoskopii, mieszczącej się na III piętrze brzeskiego szpitala, w pokoju 369. Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. Można zapisać się także pod nr tel.: 14 6621 429 i 519 317 007 oraz pod adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.

– Po uzgodnieniu terminu badania pacjenci, którzy się na nie decydują, otrzymują też dokładną instrukcję, jak się do badania przygotować – tłumaczy Elżbieta Pomykacz, sekretarka projektu.

Warto przypomnieć, ze badanie jest bezpłatne, niewymagane jest na nie żadne skierowanie. W ramach projektu przewidziano sporo udogodnień jak choćby możliwość zorganizowania bezpłatnego dojazdu, zwrot kosztów za podróż do szpitala, czy też zapewnienie opieki dzieciom, wnukom czy osobom starszym i chorym pozostającym pod opieką osoby korzystającej z badania.
Projekt, w ramach którego badania są realizowane, jest skierowany do każdego mieszkańca powiatu brzeskiego w wieku pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Mogą w nim wziąć udział także osoby z przedziału wieku 25-49 lat z rodzin, u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego oraz dla osób w wieku 40-49, które mają bliskiego krewnego ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego.

Biuro projektu –
– Zapisy na badania przyjmowane są od poniedziałku do piątku