Program profilaktyczny raka jelita grubego przedłużony

Dobra wiadomość dla pacjentów, którzy chcieli wykonać kolonoskopię w brzeskim szpitalu a jeszcze nie zdążyli się umówić.

„Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyczny raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego i bocheńskiego”, który miał się zakończyć w tym roku, zostanie przedłużony co najmniej do lutego przyszłego roku.

To efekt oszczędności, jakie powstały podczas realizacji programu.  Warto więc skorzystać z tej możliwości  i wykonać badanie, które jako jedyne daje nam odpowiedź, czy w naszym jelicie grubym występują niepokojące zmiany.

Chodzi o to, że w trakcie tego badania możemy zobaczyć błonę śluzową całego jelita grubego. To uwidocznienie pozwala również na uwidocznienie zmian na tym jelicie. I równocześnie to badanie, które początkowo jest badaniem diagnostycznym może być badaniem terapeutycznym w sytuacji, kiedy stwierdzimy zmiany i będziemy mogli je usunąć -mówi  Adam Smołucha, dyrektor szpitala Powiatowego w Brzesku.

Z bezpłatnych badań kolonoskopowych mogą skorzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego, a także bocheńskiego w wieku pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Mogą w nim wziąć udział także osoby z przedziału wieku 25-49 lat z rodzin, u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego oraz dla osób w wieku 40-49, które mają bliskiego krewnego ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego.

Zapisy na badanie przyjmowane są  Biurze Projektu – Pracownia Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel. : 14 6621 429 , 519 317 007 lub adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.