Spotkanie na temat profilaktyki raka jelita grubego.

Co robić, by nie zachorować na raka jelita grubego poradzą prelegenci zaplanowanego na poniedziałek (29.10.2018) spotkania. O godzinie 14 w sali konferencyjnej brzeskiego szpitala z mieszkańcami Brzeska spotkają się dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, Elżbieta Wilk-Łoboda i Beata Rother.

To kolejne z całego cyklu spotkań, odbywających się od ubiegłego roku na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Podczas każdego z nich lekarze i pielęgniarki z brzeskiego szpitala informują o projekcie realizowanym przez tę placówkę, a także o profilaktyce raka jelita grubego.
– Chodzi o praktyczną wiedzę dotyczącą zarówno zdrowej diety, która pomoże nam się ustrzec przed tą chorobą, jak i informacje o samym badaniu – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu.
W zaplanowanym na poniedziałek spotkaniu udział wezmą dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku. O profilaktyce mówić będą także pielęgniarki: Elżbieta Wilk-Łoboda i Beata Rother.
Projekt „ Zadbaj o zdrowie” – program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” jest realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-20.