Szkolenie dla mieszkańców powiatu brzeskiego i pracowników brzeskiego szpitala

O tym, jak poważnym zagrożeniem dla organizmu człowieka jest nowotwór jelita grubego – mówił Paweł Put, lekarz z oddziału chirurgii Szpitala Powiatowego w Brzesku podczas szkolenia zorganizowanego 18 października w sali konferencyjnej brzeskiej lecznicy.
Uzupełnieniem wykładu była prelekcja Beaty Wilk-Łobody pielęgniarki oddziałowej SOR w Brzesku, która opowiadała o tym, jak należy się odżywiać, by zminimalizować zachorowanie na ten nowotwór.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy powiatu brzeskiego, a także personel brzeskiej lecznicy. Każdy uczestnik otrzymał ulotkę informacyjną.
Także 18 października Jakub Korbaś, lekarz z brzeskiej chirurgii o profilaktyce raka jelita grubego mówił podczas spotkania zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Brzesku. W szkoleniu udział wzięli dyrektorzy szkół i jednostek oświatowych podległych powiatowi.

Kolejne spotkania w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program
profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu
brzeskiego” zaplanowane są na listopad. Odbędą się one w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Brzesku oraz Urzędzie Gminy Miasta Czchów.

 

Informacje na temat prelekcji można uzyskać w Biurze Projektu przy Pracowni Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel.: 14 6621 429 oraz 519 317 007, pod adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl