Szpital inwestuje w infrastrukturę, ale też diagnostykę

Budynek brzeskiego szpitala, gdzie wykonywane są badania kolonoskopowe w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” systematycznie jest modernizowany, cały czas powiększa się też dostępna tu diagnostyka.

Właśnie zakończono w nim prace remontowe związane z uruchomieniem w szpitalu pracowni rezonansu magnetycznego. To absolutna nowość w Brzesku. Do tej pory pacjenci kwalifikowani do tego typu badań, musieli je wykonywać w Krakowie lub Tarnowie. Od 1 października rezonans można zrobić w szpitalu.
– To efekt porozumienia podpisanego z prywatną firmą, która udostępnia sprzęt do badania. Dla pacjentów ubezpieczonych jest ono wykonywane bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ – tłumaczy Adam Smołucha, dyrektor brzeskiej lecznicy.

Na badanie rezonansem magnetycznym można zarejestrować się osobiście (poziom -1 szpitala) lub pod nr tel. 14 66 304 21 w godzinach od 8-16.

Od października w brzeskim szpitalu wykonywane są badania rezonansem magnetycznym.