To już kolejny program zdrowotny realizowany z sukcesem przez brzeski szpital

„Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” jest kolejnym programem realizowanym z powodzeniem przez lecznicę w Brzesku.

Przedstawiciele szpitala dostrzegają potrzeby zdrowotne mieszkańców ziemi brzeskiej. Nie tylko inwestują w coraz nowocześniejszy sprzęt medyczny, ale także z sukcesem realizują różne medyczne projekty. Już drugi raz szpital uczestniczy w programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Wcześniej, przez kilka lat szpital był realizatorem programu szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci z Gminy Brzesko. Za zaangażowanie w ten projekt placówka otrzymała nawet wyróżnienie.
Lecznica realizuje także program profilaktyki raka piersi „Twoje Piękno-Twoje Życie” dla kobiet w wieku 50-69, które w ostatnich dwóch latach, nie miały wykonanego badania. Szpital prowadzi też program profilaktyki raka szyjki macicy „Być kobietą…” dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat. To jeszcze nie wszystko. W szpitalu był realizowany program profilaktyki chorób układu krążenia ”Jesteś żyjesz, póki Twoje serce bije”. Trzykrotnie lecznica prowadziła także projekt profilaktyki depresji „Wyprzedzić smutek”. W szpitalu realizowany był też Powiatowy Program Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Prostaty, finansowany z budżetu powiatu brzeskiego.

W brzeskim szpitalu realizowane jest wiele projektów