Wiele osób dowiedziało się o nowotworze jelita grubego

Były prelekcje, spotkania w zakładach pracy, a także konsultacje organizowane podczas dużych imprez plenerowych.
W ramach projektu profilaktycznego, realizowanego w brzeskim szpitalu kilkaset osób dowiedziało się, jak podstępną chorobą jest rak jelita grubego i co robić, by uniknąć zachorowania na ten nowotwór.
Kampania informacyjna była ważną częścią projektu profilaktyki raka jelita grubego. Przedstawiciele szpitala brzeskiego dotarli do pacjentów z terenu powiatu brzeskiego, a później także bocheńskiego poprzez ulotki informacyjne, plakaty, spoty radiowe emitowane na antenie regionalnej rozgłośni, jak również ogłoszenia i publikacje prasowe.
Sporo było też prelekcji i wykładów. Zarówno takich, które miały charakter otwarty, jak i zamknięty, ponieważ były organizowane dla konkretnej grupy w zakładach pracy.
– Od początku realizacji projektu odbyło się 16 spotkań z mieszkańcami. Były to zarówno prelekcje, jak i konsultacje, czy akcje informacyjno edukacyjne – wylicza Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu.
W ramach programy zorganizowano także siedem spotkań z pracodawcami i pracownikami.
W sumie prelekcjach wzięło udział 294 pacjentów.
Projekt był realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-20.

Fot. prelekcje